Luigi Rossini (1790–1857) – A Fortuna Virilis templomának látképe és a modern falba épített oszlopok

100000 Ft

Luigi Rossini (1790–1857) – A Fortuna Virilis templomának látképe és a modern falba épített oszlopok Információ: null, Úsztatott papír rézkarc, alul Becsült érték: null – null

Cikkszám 48 Kategória

További információk

Anyag, technika

Úsztatott papír rézkarc

Alkotó

Luigi Rossini (1790–1857)

Gyártási év

1812-1829

Jelzés és helye

alul

1 készleten

Leírás

Luigi Rossini (1790–1857) gyakran ábrázolta Róma antik és középkori építészeti emlékeit, bemutatva azokat az idő múlásával történt átalakulásaik során. A Fortuna Virilis temploma (Templum Fortunae Virilis), más néven Portunus temploma, az ókori Róma egyik legjobban fennmaradt temploma, amely a Kr. e. 1. században épült. Az épület az istennőt vagy Portunust, a kikötők és folyók védelmezőjét tisztelte.

A középkorban a templomot átalakították és keresztény kápolnaként használták, majd Santa Maria Egiziaca néven vált ismertté, amelyet az örmény közösség is magáénak vallott. Rossini műve különös figyelmet szentel a templom klasszikus oszlopainak, amelyek részben modern falazatba kerültek beépítésre, így az ókori és újabb korok találkozását mutatják be.

Ez a rézkarc Róma építészeti rétegződését tükrözi, amelyben az ókor öröksége szervesen integrálódik a későbbi évszázadok építészeti megoldásaiba. Rossini ezen munkája nemcsak a templom szépségét és történelmi jelentőségét hangsúlyozza, hanem a műemlékek folyamatos megőrzésére és értelmezésére is ösztönöz.

További információk

Anyag, technika

Úsztatott papír rézkarc

Alkotó

Luigi Rossini (1790–1857)

Gyártási év

1812-1829

Jelzés és helye

alul